Menu

Results 2018 - 2019

On a mobile, best viewed on a wide screen. Please refresh the page for the latest updates.



2nd Club Qualifying Competition - A Group - Digital   Judged by Kirsty Ralphs, 29th November 2018

Download or view full results

Score / PositionNameTitle
20 - 1stAlan Gould Ghost Writer
20 - 2ndKathy Roddy A Bunch Of Anchors
20 - 3rdAudrey Weekes Dalia Orfeo
19 David Wilson Sugar Sugar
19 David Wilson Yellow Billed Hornbill
18 Alan Gould Squashed Sardines



2nd Club Qualifying Competition - B Group - Digital   Judged by Kirsty Ralphs, 29th November 2018

Download or view full results

Score / PositionNameTitle
20 - 1stSam Marsh Guiding Light
19 - 2nd Babs Wagstaff Cardinal Beetles
19 - 3rd Tom Elleman Jumbo Love



2nd Club Qualifying Competition - A Group - Prints   Judged by Kirsty Ralphs, 29th November 2018

Download full results

Score / PositionNameTitle
20 - 1stKate Brownett Masts In The Mist
20 - 2ndKathy Roddy An Oxford Morning
19 - 3rd Audrey Weekes The Fall
18 Eniko Zsombok Calm Before The Storm
18 Audrey Weekes Seed Heads By The Sea


2nd Club Qualifying Competition - B Group - Prints   Judged by Kirsty Ralphs, 29th November 2018

Download full results

Score / PositionNameTitle
20 - 1stPeter Elliott The Morning Light
19 - 2nd Peter Snare The Magic of Steam
18 - 3rd Peter Snare A Hard Day At The Office



Portrait Competition - Prints   Judged by John Wylie, 15th November 2018

Download full results

Score / PositionNameTitle
20 - 1stEniko Zsombok Jessica
19 - 2ndPeter Elliott 50 Shades Of Grey
18 - 3rdKate Brownett A Portrait In Venice



Portrait Competition - Digital   Judged by John Wylie, 15th November 2018

Download and view full results

Score / PositionNameTitle
20 - 1stKate Brownett Grandpa Bill And Edwin
20 - 2ndAlan Gould Blondes Have More Fun
18 - Joint 3rdPeter Elliott Me Myself I
18 - Joint 3rd Tom Elleman Madeleine
18 - Joint 3rdAlan Gould With The Bay’tles
18 - Joint 3rdKate Brownett Raymond
18 - Joint 3rdGerard Lawless JoJo
18 - Joint 3rdBabs Wagstaff Susie
18 - Joint 3rdEniko Zsombok Gone With The Wind



Transport Competition - Digital only   Judged by Glyn Bareham, 1st November 2018

Download and view full results

Score / PositionNameTitle
20 - 1stPeter Elliott Churchill At The Ness
19 - 2ndJohn Gomm Corfe Castle To Swanage Line
19 - Joint 3rdDavid Wilson Body Surfer
19 - Joint 3rd John Gomm Frances B
18Billy Britnell Line Of Light
18Tony Pratt Slowly Gets You There
18Kathy Roddy Going West
18Alan Gould Intersection
18Peter Elliott Leas Lift



1st Club Qualifying Competition - A Group - Digital   Judged by Sue Chapman ARPS CPAGB, 25th October 2018

Download and view full results

Score / PositionNameTitle
20 - 1stKathy Roddy Newspaper Man
20 - 2ndJohn Gomm Barley
20 - 3rdAlan Gould Alone In The Landscape
19Kathy Roddy Here She Comes
18Paul Sanderson Image 1
18 Colin Brownett Echinopsis Flower
18Alan Gould Progress
18Audrey Weekes Rannoch Moor
18Audrey Weekes Apple Blossom
18Kate Brownett Masked With Pine



1st Club Qualifying Competition - B Group - Digital   Judged by Sue Chapman ARPS CPAGB, 25th October 2018

Download and view full results

Score / PositionNameTitle
20 - 1stPeter Elliott Sussex Morning Mist
19 - 2ndPeter Snare Time And Eternity
18 - 3rd Peter Snare After The Harvest
18Frank Newington Sandy Beach



1st Club Qualifying Competition - A Group - Prints   Judged by Sue Chapman ARPS CPAGB, 25th October 2018

Download full results

Score / PositionNameTitle
20 - 1stAudrey Weekes The Fallen Rose
20 - 2ndAudrey Weekes Ghostly Branches
19 - 3rd John Gomm Thomas A Becket In The Evening
18 - 4th Kate Brownett The Lost Toy
18 Eniko Zsombok Swallow Tail Butterfly



1st Club Qualifying Competition - B Group - Prints   Judged by Sue Chapman ARPS CPAGB, 25th October 2018

Download and view full results

Score / PositionNameTitle
20Peter Elliot Fishermans Beach
19Peter Snare The Days Toil Is Over
18 Peter Snare Stones With Stories To Tell